Dobre samopoczucie pacjenta, wynikające z zadowolenia podczas wizyty w naszym gabinecie, jest dla całego naszego zespołu szczególnie ważnym priorytetem w trakcie procesu leczenia zębów, dlatego nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę oraz zakres umiejętności całego personelu.

W tym celu decydujemy się na wprowadzanie innowacyjnych metod leczenia, które będą w stanie zagwarantować całkowitą skuteczność wykonywanych przez nas działań.

Jedną z takich metod jest zastosowanie nowoczesnego preparatu Icon. Dzięki jego rozległym możliwościom stało się w pełni możliwe leczenie próchnicy bez borowania czyli bezbolesne leczenie zębów. Preparat ten jest wykorzystywany do mikroinwazyjnego leczenia próchnicy, które odbywa się poprzez proces infiltracji próchnicy.

Początkowy proces rozwoju próchnicy zaczyna się dosyć niewinnie, pierwszą oznaką niewzbudzającą zazwyczaj większego niepokoju jest porowatość zewnętrznej warstwy zębów. W powstałe w ten sposób mikroskopijne pory zaczynają dostawać się i przenikać w głębsze struktury zęba kwasy próchnico – twórcze osłabiające twardą strukturę tkanki zębów. Osłabienia te przyczyniają się do powstawania pęknięć oraz w skrajnych przypadkach do wyszczerbień zęba.

Metoda Icon w doskonały sposób sprawdza się w trakcie leczenia próchnicy, zarówno w jej początkowym stadium jak też na bardziej zaawansowanym etapie choroby. Jest to możliwe dzięki charakterystycznemu działaniu preparatu, który sprawia, że powierzchnia leczonego zęba jest w pełni wytrawiana. Po czym następuje wypełnienie ubytku próchnicowego preparatem Icon. W ten prosty, lecz jakże skuteczny sposób, opierając się na najnowszych badaniach i nowoczesnej technologii leczenia zębów jesteśmy w stanie zachować twarde tkanki zęba. Jest to możliwe dzięki powleczeniu lub wstrzyknięciu między powłoki zębowe płynnej żywicy stosowanej w tym nowoczesnym preparacie. Cały zabieg wykonywany jest w okresie jednego kwadransa i nie wymaga znieczulenia leczonego zęba, jest to bezbolesne leczenie zębów. A pamiętajmy, że brak właściwej reakcji ze strony pacjenta i niezgłoszenie się do lekarza specjalisty może doprowadzić do konieczności usunięcia zaatakowanego próchnicznie zęba.

Stosując Icon mówimy stanowcze NIE tradycyjnemu borowaniu zębów podczas leczenia próchnicy, stawiamy na bezbolesne leczenie zębów.