Tlenek cyrkonu jako materiał korony pełnoceramicznej zapewnia wytrzymałość na siły trzykrotnie przekraczające te, które występują w jamie ustnej.

Najważniejszym atutem jest precyzja opracowania licówki, korony czy mostu. Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy z lupami i mikroskopem, najlepszymi materiałami wyciskowymi. Model protetyczny jest skanowany po to, by specjalne oprogramowanie w laboratorium pomogło w perfekcyjnym zaprojektowaniu uzupełnień, a później w ich wykonaniu. Frezowanie z bloku tlenku cyrkonu przebiega z dokładnością do kilku mikronów.

Materiał ten jest dobrze tolerowany przez organizm, o czym świadczy fakt, że od wielu lat stosowany jest w protezach stawów biodrowych.

Korony pełnoceramiczne dają doskonały efekt, ponieważ światło przenika przez nie i odbija się tak jak w przypadku zębów naturalnych. Nie ma mowy o nieładnej sinej obwódce, która jest typowa dla koron na podbudowie metalowej.

Wypełnienia typu inlay, onlay, overlay wykonywane są z porcelany ze względu na jej twardość i wytrzymałość porównywalną z naturalnym szkliwem. Stosowane są w przypadku poważnych ubytków, gdy należy poważnie wzmocnić ząb, odtwarzając jego anatomiczny kształt, bruzdy, guzki i krawędzie.

Tego typu wypełnienia zalecamy, gdy nie jest konieczne szlifowanie całego zęba pod koronę. Ceramiczny wkład lub nakładka charakteryzuje się długą trwałością, nawet do trzydziestu lat.